روشنایی و نورپردازی طلافروشی، فروشگاه جواهرات و نقره

لامپ مخصوص نقره فروشی ، طلا فروشی و جواهرات و نمایشگاه ماشین

در نگاه اول شاید به نظرتان عجیب برسد که بگوییم لامپ ویترین طلا فروشی، یکی از عوامل مهم در فروش است!

اولین موردی که سبب جذب مشتریان می شود، ویترین فروشگاه طلا و جواهر فروشی است.

اگر صاحب فروشگاه طلا و جواهر هستید تا به حال حتما به این فکر کرده‌اید که چه طور می‌توانید درخشش طلا و جواهرات داخل ویترین را بیشتر کنید؟ کلید این سوال در نحوه نورپردازی و نوع نوری است که برای روشنایی و نورپردازی طلافروشی خود استفاده می‌کند. روشنایی و نورپردازی طلافروشی، فروشگاه جواهرات و نقره موضوعی است که مقداری از آن چه که ممکن است فکرش را بکنید پیچیده‌تر است و بعید است بتوانید با انتخاب چند لامپ آفتابی و چند چراغ توکار پر نور، به روشنایی مورد نظر خود برسید. در این مقاله نورپردازی و روشنایی طلا فروشی، فروشگاه جواهرات و نقره صحبت می‌کنیم.

استفاده از نور آفتابی در روشنایی و نورپردازی طلافروشی، شاید در نظر اول باعث درخشش و چشم‌گیر شدن الماس‌های داخل ویترین شود، اما عقیق و فیروزه و دیگر سنگ‌های قیمتی رنگی زیر این نور زیاد محو می‌شوند. چاره این کار استفاده از انواع روشنایی با نور با کیفیت بالا و دمای رنگ مناسب است. متخصصین روشنایی و مهندسینی که در حال طراحی لامپ و چراغ LED هستند، به دنبال رسیدن به نزدیک‌ترین نور ممکن به نور خورشید هستند. حتما می‌دانید که نور خورشید باکیفیت‌ترین و بهترین نور موجود در طبیعت است که چشم ما با آن سازگار است. شما می‌توانید با استفاده از این نکته و دیگر نکاتی که در ادامه این مقاله با هم می‌خوانیم به بهترین نور ممکن برای جواهری خود دست پیدا کنید.

گفتیم که طراحی روشنایی و نورپردازی طلافروشی و فروشگاه جواهرات کار ساده‌ای نیست.

نداشتن سایه‌های ناخواسته ایجاده شده و پرهیز از بروز خیرگی، مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که باید در هنگام نورپردازی طلافروشی به آن توجه کنیم. این که چه چراغی را برای تامین روشنایی عمومی طلافروشی خود انتخاب کنید بیشتر از هر چیز دیگری به ارتفاع سقف شما بستگی دارد.

در فروشگاه‌هایی که سقف بلندی دارند می‌توانید از چراغ‌های توکار با زاویه تابش ۲۰ یا ۴۰ درجه استفاده کنید.

اگر سقف فروشگاه شما کوتاه است ما به شما پنل‌های ال‌ای‌ای را پیشنهاد می‌کنیم.

پنل های ال‌ای‌دی ایجاد سایه و خیرگی ندارند و از این منظر بهترین انتخاب برای فروشگاه‌هایی هستند که ارتفاع سقف آن‌ها کم است.

همچنین استفاده از چراغ‌های خطی با دیفیوزر شیری و بدون خیرگی، نوری یکنواخت و باکیفیت را در حین حفظ زیبایی ظاهری پیشنهاد میشود.

پیوستگی روشنایی و نداشتن سایه روشن نوری در فروشگاه نیز از آن دست موضوعات مهم دیگر است که باید حتما در هنگام طراحی نورپردازی و روشنایی طلافروشی به آن توجه کنید. پیوستگی و یک دست بودن نور خود باعث افزایش جذابیت و زیبایی نورپردازی فروشگاه شما می‌شود.

ویترین‌ها و شوباکس‌ها در نورپردازی طلافروشی

یک دست بودن و پیوستگی نور در مقوله روشنایی ویترین‌ها و طبقات اهمیت دو چندان پیدا می‌کند.

تا مدت‌ها لامپ‌های مهتابی فلورسنت تنها انتخاب موجود در بازار برای روشن کردن ویترین‌ها و طبقات طلافروشی‌ها بودند. این لامپ‌ها نسبت به چراغ‌های هالوژن و رشته‌ای مصرف کمتری داشتند و نور را تقریبا به طور یک دست منتشر می‌کردند.

مشکل لامپ های مهتابی این بود که نور زرد آن‌ها به زیبایی و جذابی نور چراغ های رشته ای و هالوژن نبود و شاخص نمود رنگ (CRI) آن‌ها نیز بسیار پایین بود، به همین دلیل جواهرات جلوه کافی را نداشتند و رنگ و لعاب آن‌ها آنطوری که باید دیده نمی‌شد.

اگر ویترین‌های داخل دیواری دارید هم می‌توانید به غیر از نور خطی از چراغ‌های جایگزین هالوژن و چراغ ریلی هم استفاده کنید. چراغ‌های جایگزین هالوژن کیفیت نور فوق العاده ای دارند و جواهرات شما زیر نور آن‌ها جلوه خاصی پیدا می‌کنند. ویترین اصلی فروشگاه خود را طوری نورپردازی کنید که دمای رنگ آن‌ها باعث محو شدن جواهرات رنگی نشوند، در عین حال شدت نور باید جوری باشد که توجه عابرین پیاده خیابان را نیز به خود جلب کند

نورپردازی در گالری طلا و جواهرات می تواند اثرات بسیار مثبتی بر دکوراسیون محیط داشته باشد

چراغ ویترین گالری طلاجواهر،لامپ مخصوص نقره فروشی

اغلب برند های معتبر با طراحی خاص و متفاوت نور در مسیر برند سازی قدم برداشته اند. شما نیز می توانید با اجرای ایده های ذکر شده و

همچنین مشاوره با مشاوران گروه صنعتی نورپردازان آریا به خوبی از پس نورپردازی گالری طلا و جواهرات خود بر بیایید.

پیج اینستاگرام شرکت نورپردازان آریا

تماس با شرکت نورپردازان آریا

استفاده از لامپ ویترین طلا فروشی، رمز موفقیت صنف طلا فروشان

اگر می خواهید تاثیر استفاده از این محصول را درک کنید، با ما همراه باشید.

لامپ ویترین طلا فروشی

لامپ مخصوص نقره فروشی