روشنایی و نورپردازی طلافروشی، فروشگاه جواهرات و نقره

انواع روشنایی و نورپردازی طلافروشی

نورپردازی عمومی در نور طلافروشی

گفتیم که طراحی روشنایی و نورپردازی طلافروشی و فروشگاه جواهرات کار ساده‌ای نیست. نداشتن سایه‌های ناخواسته ایجاده شده و پرهیز از بروز خیرگی، مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که باید در هنگام نورپردازی طلافروشی به آن توجه کنیم. این که چه چراغی را برای تامین روشنایی عمومی طلافروشی خود انتخاب کنید بیشتر از هر چیز دیگری به ارتفاع سقف شما بستگی دارد. در فروشگاه‌هایی که سقف بلندی دارند می‌توانید از چراغ‌های توکار با زاویه تابش ۲۰ یا ۴۰ درجه استفاده کنید. اگر سقف فروشگاه شما کوتاه است ما به شما پنل‌های ال‌ای‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. پنل های ال‌ای‌دی ایجاد سایه و خیرگی ندارند و از این منظر بهترین انتخاب برای فروشگاه‌هایی هستند که ارتفاع سقف آن‌ها کم است. همچنین استفاده از چراغ‌های خطی با دیفیوزر شیری و بدون خیرگی، نوری یکنواخت و باکیفیت را در حین حفظ زیبایی ظاهری پیشنهاد میشود. پیوستگی روشنایی و نداشتن سایه روشن نوری در فروشگاه نیز از آن دست موضوعات مهم دیگر است که باید حتما در هنگام طراحی نورپردازی و روشنایی طلافروشی به آن توجه کنید. پیوستگی و یک دست بودن نور خود باعث افزایش جذابیت و زیبایی نورپردازی فروشگاه شما می‌شود.

ویترین‌ها و شوباکس‌ها در نورپردازی طلافروشی

یک دست بودن و پیوستگی نور در مقوله روشنایی ویترین‌ها و طبقات اهمیت دو چندان پیدا می‌کند. تا مدت‌ها لامپ‌های مهتابی فلورسنت تنها انتخاب موجود در بازار برای روشن کردن ویترین‌ها و طبقات طلافروشی‌ها بودند. این لامپ‌ها نسبت به چراغ‌های هالوژن و رشته‌ای مصرف کمتری داشتند و نور را تقریبا به طور یک دست منتشر می‌کردند. مشکل لامپ های مهتابی این بود که نور زرد آن‌ها به زیبایی و جذابی نور چراغ های رشته ای و هالوژن نبود و شاخص نمود رنگ (CRI) آن‌ها نیز بسیار پایین بود، به همین دلیل جواهرات جلوه کافی را نداشتند و رنگ و لعاب آن‌ها آنطوری که باید دیده نمی‌شد. اگر ویترین‌های داخل دیواری دارید هم می‌توانید به غیر از نور خطی از چراغ‌های جایگزین هالوژن و چراغ ریلی هم استفاده کنید. چراغ‌های جایگزین هالوژن  کیفیت نور فوق العاده ای دارند و جواهرات شما زیر نور آن‌ها جلوه خاصی پیدا می‌کنند. ویترین اصلی فروشگاه خود را طوری نورپردازی کنید که دمای رنگ آن‌ها باعث محو شدن جواهرات رنگی نشوند، در عین حال شدت نور باید جوری باشد که توجه عابرین پیاده خیابان را نیز به خود جلب کند

روشنایی تزیینی در نور فروشگاه جواهرات

اگر مساحت فروشگاه شما در حدی است که می‌توانید بخشی از فضای آن را با استفاده لوستر و چراغ‌های آویز تزیینی روشن کنید، این کار را فراموش نکنید. لوستر می‌تواند بخشی از روشنایی عمومی فروشگاه شما را تقبل کند و در عین حال جلوه خاصی به فروشگاه شما بدهد. روشنایی تزیینی بر دید مشتری نسبت به فروشگاه شما تاثیر می‌گذارد و بالاتر رفتن فروش شما می‌شود.
پیج اینستاگرام شرکت نورپردازان آریا تماس با شرکت نورپردازان آریا استفاده از لامپ ویترین طلا فروشی، رمز موفقیت صنف طلا فروشان اگر می خواهید تاثیر استفاده از این محصول را درک کنید، با ما همراه باشید.  

چراغ ویترین طلا فروشی